Jakie nosidełko do noszenia dziecka wybrać?

Nosidełko dla niemowlaka to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Przydaje się chociażby na spacery. Dzięki nosidełku rodzic może pozostać w bliskim kontakcie z dzieckiem, a jednocześnie mieć wolne ręce. Jakie nosidełko do noszenia dziecka wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników.

Na co zwrócić uwagę wybierając nosidełko do noszenia dziecka?

To jakie nosidełko do noszenia dziecka wybierzemy zależy od co najmniej kilku rzeczy. Po pierwsze, wybierając nosidełko, pamiętajmy, że jest ro rozwiązanie dla dzieci nieco starszych. Dziecko noszone w nosidełku musi być w stanie samodzielnie trzymać główkę, a najlepiej aby było już w stanie samodzielnie siadać.

Jakie nosidło dla dziecka będzie najlepsze? Takie, w którym dziecko może swobodnie zginać kręgosłup. Oznacza to, że nosidełko nie może być zbyt sztywne. Z drugiej jednak strony nie może być ono też zbyt miękkie. Powinno pozostać stabilne i dawać dziecku oparcie, także jeśli próbuje przechylać się na boki.

Nosidło dla dziecka – z przodu czy z tyłu?

To jakie nosidło dla dziecka wybierzemy, mocowane na plecach czy na brzuchu zależy od wieku dziecka. Generalnie na plecach można nosić dzieci powyżej pierwszego roku życia. Młodsze maluchy powinny być noszone na brzuchu rodzica, daje mu to bowiem możliwość lepszego kontrolowania co dzieje się z dzieckiem.

Poza wyborem nosidełko na plecy czy na brzuch, możemy również wybrać czy przodem do rodzica czy tyłem. Również tutaj decyzja zależy głównie od wieku dziecka. Niemowlęta poniżej 7. miesiąca życia trzeba nosić główką w kierunku rodzica. Pozwala to nieustannie kontrolować położenie główki dziecka. Dzieci powyżej 7. miesiąca można nosić przodem do świata.

Rodzaje nosidełek dostępne w sklepach

Rodzaje są dwa, tzw. wisiadła oraz nosidełka z szeroką i sztywną podpórką. Te pierwsze zdecydowanie nie są przeznaczone dla niemowląt. Dziecko zwisa w nich bowiem swobodnie, co może powodować u niego wady rozwojowe.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie to drugie, gdzie nogi dziecka ułożone są na tzw. żabkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *