Panele winylowe do salonu – jakie mają zalety?

Panele winylowe do salonu powinny się cechować większą wytrzymałością mechaniczną, niż te przeznaczone do sypialni lub mniej uczęszczanych pokoi ze względu na większe obciążenia. W końcu to w salonie zwykle przebywa się największą ilość czasu i zaprasza gości. Salon jest jednym z głównych elementów mieszkania, często jest również połączony z aneksem kuchennym.

Podłoga w tym pomieszczeniu powinna być stabilna i łatwa do czyszczenia, a także posiadać odpowiednią grubość warstwy ścieralnej. Powinna ona wynosić co najmniej 0,20 mm, a najlepiej, by była grubości 0,30 mm. Dostępne są również panele, które posiadają fazowane krawędzie, co zapewnia bardziej realistyczny wygląd podłogi przy wykorzystaniu autentycznych struktur.

Zalety paneli winylowych do salonu

Zaletami paneli winylowych, które są wykorzystywane w salonie, jest fakt, że łatwo je można utrzymać w czystości. Nawet w przypadku wylania kawy czy innego napoju nie trzeba martwić się o napuchnięcie paneli tak, jak to bywa w przypadku podłogi drewnianej.

Jest to również dobre rozwiązanie w przypadku osób z alergią na kurz. Posiada również cechy antypoślizgowe, co jest nie tylko plusem dla korzystających z pomieszczenia ludzi, ale również dla zwierząt, którym trudność sprawia utrzymanie się na śliskiej powierzchni. Jest również hipoalergiczna i wytrzymała. Przy właściwej klasie użytkowania są praktycznie niezniszczalne, dodatkowo posiadają o wiele atrakcyjniejszą cenę.

Ich zaletą jest również miękka i elastyczna powierzchnia, dzięki której chodzenie po domu sprawia przyjemność, a także doskonała akustyka. Dodatkowo są doskonałe jako wierzchnia warstwa, pod którą montowany jest ogrzewanie podłogowe ze względu na ich dużą przepuszczalność ciepła.

Najlepszy sposób montażu paneli winylowych do salonu 

Najlepsze do salonu są panele instalowane za pomocą połączenia „click” lub kleju. Połączenia typu „click” są łatwe w montażu i przeznaczone dla osób, które nie potrzebują specjalistycznych narzędzi czy specjalnego kleju.

W przypadku klejonych paneli do salonu, występują również panele posiadające na swojej spodniej warstwie odpowiednio zabezpieczoną warstwę kleju. Często wykorzystywany jest również „loose-lay”, który sprawdza się zarówno w szybkim montażu, jak i szybkim demontażu.

Więcej przeczytasz na: https://podlogiwojciak.pl/panele-winylowe-do-salonu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *