Kierowca CE Niemcy – warunki zatrudnienia

Praca kierowcy zawodowego nie należy do najłatwiejszych. Wymaga ciągłej uwagi i koncentracji na drodze, komunikatywności w przypadku załadunku i rozładunku towarów. W zamian za to oferuje niemałe wynagrodzenie oraz pewną pracę, zgodną z przepisami transportu drogowego.

Praca kierowcy w Niemczech – warunki finansowe

Praca kierowcy C+E w Polsce nie różni się znacznie od pracy tego samego kierowcy w Niemczech. Z pewnością inna jest jednak kwestia finansowa. Praca u niemieckiego pracodawcy musi być zgodna z niemieckimi przepisami pracy. To znaczy, że kierowca ma zagwarantowaną stawkę minimalną.

Do tego musi być zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego oraz odprowadzane są za niego składki emerytalne. Kierowca musi posiadać również Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, co umożliwia mu leczenie w każdym unijnym kraju. Przepisy w kwestii emerytury są inne niż w Polsce. Należy przepracować minimum pięć lat, a co za tym idzie przez ten czas opłacać składki emerytalne, aby uzyskać prawo do niemieckiej emerytury.

Oczywiście jest ona zależna od wysokości odprowadzanych składek oraz od czasu opłacania tychże składek. Niemniej jednak, zawsze to dodatkowe środki pieniężne w wieku emerytalnym. Ważną kwestią jest również rozliczenie z niemieckim urzędem skarbowym, czyli Finanzamtem.

Kierowca CE Niemcy – podatki

Rozliczać się z podatków można rokrocznie, bądź w wybranym okresie wstecz. Rozliczenie następuje przez Internet. Na terenie Niemiec bez problemu można znaleźć biuro rachunkowe, które obsługuje polskojęzycznych klientów. Zwrot nadpłaconego podatku następuje do sześciu miesięcy od rozliczenia i bez żadnego problemu niemiecki urząd skarbowy może go dokonać na konto w polskim banku.

Kwota zwrotu jest przeważnie o wiele wyższa niż w Polsce. W kwestii finansowej warto również wspomnieć, że kierowca zatrudniony w Niemczech, który posiada dzieci na utrzymaniu w Polsce, może wystąpić o zasiłek na dziecko, tzw. Kindergeld. Wysokość tego zasiłku jest uzależniona od liczby dzieci, lecz orientacyjne jest to wartość polskiego zasiłku 500+. Bez wątpienia w kwestii materialnej i socjalnej kierowca w Niemczech nie powinien narzekać na warunki zatrudnienia.

Więcej informacji znajdziesz an stronie: cefahrer.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *