Auschwitz-Birkenau Tour pomysł na wolny czas

Auschwitz Birkenau to jedno z najważniejszych miejsc pamięci narodowej w Polsce. Każdy mieszkaniec naszego kraju powinien chociaż raz odwiedzić to szczególne miejsce. Tylko bezpośredni kontakt z tymi miejscami może dać poczucie zrozumienia straszliwych nazistowskich zbrodni przeciwko Polakom i innym grupom narodowościowym, które stały się symbolem Holokaustu.

Auschwitz Birkenau zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od wielu lat odwiedzane jest przez liczne grupy polskie oraz zagraniczne.

Auschwitz-Birkenau Tour – niezwykle wartościowa wycieczka

Od wielu lat organizowane są wycieczki z Krakowa do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Odbywające się głównie z Krakowa wycieczki są często nazywane Auschwitz-Birkenau Tour lub Auschwitz tours (http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html). Przejazd z Krakowa do Auschwitz Birkenau zajmuje około 1 godzinę i 20 minut.

Przeważnie urządzane są całodniowe wycieczki do tego szczególnego miejsca. Uczestnicy odbierani są z różnych miejsc w Krakowie, a przejazd odbywa się wygodnym i przestronnym pojazdem. Podczas wycieczki z przewodnikiem zwiedzanie Auschwitz I zajmie około 80-105 minut, natomiast w przypadku wycieczki bez przewodnika około 105 minut. Po zwiedzeniu pierwszego punktu, uczestnicy mają do dyspozycji 10-minutową przerwę na posiłek.

Następny punkt zwiedzania to obóz Auschwitz II Birkenau, który trwa około 60 minut. Na miejscu dostępni są przewodnicy, mówiący w 1 z 5 dostępnych języków. W zależności od wybranej opcji zwiedzania, uczestnicy wyjazdu otrzymują też broszurę w 12 językach.

Wycieczka do Auschwitz Birkenau – czego się spodziewać?

Podczas wycieczki poznacie Państwo historię największego kompleksu obozów koncentracyjnych w Polsce z czasów II wojny światowej. Odwiedzicie Państwo muzeum Auschwitz oraz obóz koncentracyjny Birkenau w Oświęcimiu. Zobaczycie pozostałości rampy kolejowej w Birkenau.

Przy tej właśnie rampie zatrzymywane były wagony z nowymi więźniami. Poza tym odwiedzicie straszne bloki więzienne, upiorne komory gazowe, a także budynki krematoriów. Będziecie mieli również możliwość obejrzenia prywatnych przedmiotów więźniów, które użytkowali codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *