wnetrze-salonu

Chemia budowlana a domy z drewna.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na budowę naszego domu z drewna, to warto zastanowić się nad doborem elementów z których zostanie wykonany i materiałów wykończeniowych na przykład do kuchni i łazienki. Należy też stosować odpowiednią chemię budowlaną.

Warto bowiem pamiętać, że nie jest to jeszcze temat dobrze znany i popularny w naszym kraju. Dlatego przed podjęciem decyzji warto trochę poczytać i poszerzyć wiedzę w tym aspekcie.

Etapy budowy domu z drewna

Domy drewniane powinny zostać pokryte dachami opartymi na materiale drzewnym. Nie jest to w prawdzie reguła jednak i wizualnie i praktycznie jest to lepsze, bardziej funkcjonalne.

Radzimy użyć gontów lub wiór osikowych. W budownictwie lekkim również często stosuje się elewacje drewniane. Mogą do nich należeć na przykład deski poziome lub pionowo. Materiałem, który bardzo dobrze sprawdza się jako elewacja jest cedr, który wykazuje cechy odporności na wilgoć, grzyby i owady.

Zewnętrzne elewacje również solidnie wyglądają z thermowoodu, którym jest drzewo poddane obróbce odpornej na czynniki atmosferyczne. Takie drewno nie musi być suszone. Nie należy go też strugać, gdyż każda farba i impregnat lepiej działają i trzymają się na powierzchni nierównej.

Jaka chemia budowlana?

Obserwujemy tendencję zastępowania tarasów betonowych drewnianymi. Drewno, które zastosujemy do ich wykonywania musi być impregnowane ciśnieniem i z użyciem odpowiedniej  chemii budowlanej (zobacz na www.domino-online.eu/chemia-budowlana.html).

Taras jest na zewnątrz, więc należy zadbać aby drewno z którego zostało zrobione było dobrze zaimpregnowane. Takie postępowanie zapewni nam gwarancję dobrej jakości na wiele lat. Taka konstrukcja na pewno przetrwa wiele lat. Na tarasy i elewacje naszych domów drewnianych polecamy stosowanie thermowoodu, gdyż to jeden z lepszych sposobów.

Drewno, jak podaje wiele badań jest lepszym materiałem budowlanym niż cegła czy pustak. Lepiej pasuje również do naszego klimatu. Nie jest wprawdzie tanie ale bardzo naturalne i lepiej wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *