plyty-drogowe-betonowe (2)

Płyty drogowe betonowe – Mocne prefabrykaty z betonu

W Polsce nie brakuje remontów dróg. Zresztą w niemal każdym województwie spotykamy się z nimi na okrągło i na pewno nadal tak będzie. Z pewnością zdajecie sobie sprawę, że przy remontach generalnych, a nie tylko zmianie nawierzchni bardzo często na podłożu znajdują się specjalne płyty.

Płyty betonowe na własny użytek

To nic innego jak płyty drogowe betonowe, które są stworzone do tego, aby służyć nam w takich sytuacjach. Nie oznacza to jednak tego, że takich płyt nie możemy wykorzystać także i na własny użytek, co może mieć miejsce na przykład wtedy, kiedy zmierzamy się pobudować, a działka nie jest na tyle przygotowana, aby znalazł się na niej sprzęt ciężki.

Wówczas jak najbardziej takie płyty drogowe betonowe się sprawdzą, a ciężarówki czy inne tego typu maszyny będą mogły wjechać na plac budowy. Ważne jest jednak to, aby pod takie płyty przygotować odpowiednio podłoże, o czym niestety bardzo często zapominamy. Co wówczas będzie tutaj najważniejsze?

Jak ułożyć płyty betonowe?

Najważniejsze jest tutaj to, aby teren pod takie płyty drogowe betonowe dobrze wyrównać. Jest to tutaj jak najbardziej podstawa. Poza tym, jeśli są to grunty nieprzepuszczalne lub wysadzinowe, a więc pyły, gliny, lessy czy gliny piaszczyste przyda się tutaj dodatkowa warstwa żwiru, która powinna mieć od dziesięciu do nawet dwudziestu centymetrów.

Odwodnienie drogi z płyt betonowych

Nie zapominajmy też o tym, aby zapewnić dobre odwodnienie takiej powierzchni. Niezależnie od wszystkiego i prac, które nas tu czekają, na pewno takie płyty to pomysł bardzo dobry i warto na nie postawić, jeśli zależy nam na drodze tymczasowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *