szafa-kartotekowa

Szafa kartotekowa czy szafa na akta? Wyposażenie wnętrz

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że w każdej firmie bardzo ważną rolę odgrywają dokumenty, które musimy przechowywać w bezpiecznym miejscu. Nie jest też tajemnicą, że powinny one być jakoś posegregowane.

Najczęściej w jednostkach publicznych jak na przykład urzędy czy szpitale służą do tego archiwa. Skoro tak nie da się ukryć, że muszą one być wyposażone także i w odpowiednie meble, w których takie dokumenty będziemy mogli gromadzić. Które z nich sprawdzą się tutaj najlepiej, a z jakich najlepiej zrezygnować już na starcie?

Meble funkcjonalne do biura

Wydaje się, że jak najbardziej dobrze sprawdzi się tutaj szafa kartotekowa, która jak sam zresztą nazwa wskazuje, służy ich przechowywaniu. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy bowiem, że szafa szafie nierówna i tak jak i w przypadku innych mebli, tak i tutaj wybór jest tak duży, że wielu może mieć z nim spory problem.

Najważniejsze jest bowiem to, aby taka szafa kartotekowa była wysokiej jakości, co akurat nie jest takie oczywiste. Dlatego też powinna ona być wykonana ze stali i najlepiej, jeśli jest to stal nierdzewna.

Porządek w papierach musi być

Nie zapominajmy rzecz jasna także i o bezpieczeństwie. W tym przypadku musimy pamiętać o tym, aby była ona zamykana, co w wielu przypadkach jest standardem. Najczęściej taką szafę kartotekową zamyka się na kluczyk i wydaje się, że jest to zamknięcie jak najbardziej wystarczające.

Nie ma bowiem potrzeby zamykania jej w jakiś inny sposób. Przy pomocy kluczyka zarówno otworzymy, jak i zamkniemy ją bardzo szybko, co także nie jest tutaj bez znaczenia.

Więcej na temat szaf kartotekowych znajdziesz tutaj: https://www.szafy-sejfy.pl/category/szafy-kartotekowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *