Odpoczynek po remoncie domu – Tylko wycieczka do Paryża

Myśleliście o tym, aby przyszłoroczne wakacje spędzić poza granicami Polski? Jeśli tak spróbujemy namówić Was na Paryż, bo chyba nie macie wątpliwości co do tego, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a więc i na całym świecie.

Zobaczyć tu można na przykład Luwr czy symbol tego miasta, a więc Wieżę Eiffla. To jednak nie wszystko. Jeśli wybieracie się tutaj ze swoimi dziećmi, polecamy Wam także Disneyland.

Jak poruszać się po Paryżu

Możecie być wówczas pewni, że takiej wycieczki nie zapomną one do końca życia, a w nagrodę będą chodziły spać o tej porze, o której im to zasugerujecie. Coś jeszcze?

Odnieśmy się też do kwestii transportu. Dziś do Francji dostaniecie się w przeciągu kilku godzin korzystając z tanich linii lotniczych. Jak natomiast wygląda transport w Paryżu? Komunikacja miejska jest tu na tyle rozwinięta, że nie ma się czego obawiać?

Jeżeli tylko z tego powodu nie wiecie, czy macie odwiedzić Paryż to chcemy Was uspokoić, bo nie ma się czym martwić. Paryż komunikację miejską ma bowiem bardzo dobrze rozwiniętą i na pewno przy udziale publicznych środków transportu dojedziecie wszędzie tam, gdzie będziecie mieli ochotę.

Podmiejska kolejka

Zacznijmy tutaj od tak zwanej RER, a więc podmiejskiej kolejki, która kursuje w obrębie miasta jak i poza nim. Poza tym macie tutaj także metro czy tramwaje. To jednak nie wszystko, bo Paryż komunikacja miejska to również autobusy czy taksówki, które mają tu blisko pięćset postojów.

Na koniec odnieśmy się też i do rowerów. Każdy z Was może je tu wypożyczyć w wielu miejscach i po stolicy Francji poruszać się na dwóch kółkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *